Podporte našu činnosť

OZ Cassovia Trail Runners buduje bežeckú komunitu v Košiciach a v okolí a organizuje jedinečné ultra trailové preteky. Buďte toho súčasťou!

Jedinečné ultra trailové preteky

Máme radi Košice, východ a beh v prírode. Ultra trailové preteky sú spravidla dlhšie ako maratón (teda 42km) a bežia sa v teréne, lesmi, poliami a nespevnenými cestami. A tie naše ešte musia pokryť aj každý kopec v okolí.

Východniarska stovka

Už overené letné podujatie, ktoré svojou dĺžkou, náročnosťou, ale aj vopred vybaveným počasím preverí aj najskúsenejších trailových bežcov.

Ultra Kras 55

Náš nováčik v ponuke, kratšie preteky, ktorými chceme domácim aj cezpoľným ukázať krásy nášho Krasu a dať im príležitosť vyskúšať si ultra trail.

Slovak Ultra Trail

Združenie organizátorov ultra trailových behov na Slovensku, ktorého sme súčasťou. Ceníme si vzájomnú výpomoc, ale aj zahrnutie našich pretekov do celoslovenskej ligy.

Známe mená v odbore

Zakladateľom Východniarskej stovky je Belo Špišák, ktorý je nielen dlhoročným stovkárom ale aj známym bežcom pre dobrú vec (Anjel na horách, cesta do Prahy na kolobežkách, bicykli či behom).

Široká sieť dobrovoľníkov

Vďaka mnohoročným skúsenostiam, ale aj novým kamarátstvam, ktoré nám beh prináša máme širokú sieť dobrovoľníkov, ktorí veľmi dobre vedia, čo bežci pri pretekoch potrebujú.

Podpora bežeckej komunity

V neposlednom rade vnímame svoju úlohu aj v podpore a rozvíjaní komunity. Behať v lese je láska, ku ktorej patrí aj orientovať sa podľa značiek, stratiť sa v lese a mať blato v topánkach.

Ono to všetko niečo stojí

Naše renomé nám zvyčajne zabezpečí viac ako polovicu príjmov, ktoré potrebujeme na zabezpečenie pretekov, no granty, dotácie a sponzorské príspevky sú to, čo nám umožní zároveň aj voľne dýchať.

Rekordne vypredané!

  • Po spustení registrácie na Ultra Kras 55 sa naša kapacita 200 ľudí naplnila za dve hodiny, čo je pre nás veľmi pozitívny signál
  • Našou snahou však je udržateľne pristupovať k výške štartovného aj k počtu účastníkov, ktorých posielame do národných parkov a chránených oblastí

32 hodín čistého času

  • Keďže organizujeme náročné a dlhé preteky, samotná príprava je tiež časovo a finančne mimoriadne náročná
  • Pre bežcov zabezpečujeme rozmanité občerstvenie na viacerých občerstvovacích staniciach a v cieli, ako aj sprchu a jednoduché zázemie
  • Dávame si záležať aj na splnení legálnych požiadaviek ako napr. disponovať všetkými potrebnými  povoleniami či prítomnosťou zdravotnej služby

Tu na východe majú kilometre troška inú váhu!

Krátky film o Východniarskej stovke

Pozrite si legendárny film o náhlom náklone roviny na východe Slovenska, ktorý skvelo zachytáva atmosféru našich pretekov.

Podporte nás

Ozvite sa nám na info@cassoviatrailrunners.sk!

sk_SKSlovenčina